piątek, 24 lutego 2017

Wspaniałości od Jedności

Wiecie doskonale, że kochamy książki i jesteśmy książkowymi chomikami- mamy ich mnóstwo i ciągle nam mało ;) Ostatnio pokazywałam Wam, że warto korzystać z wyprzedaży tzw. książek po (drobnych) przejściach. Ja ostatnio znalazłam taką wyprzedaż w kieleckim Wydawnictwie Jedność. Książki posiadały minimalne, prawie niewidoczne "uszkodzenia- lekko zagięty róg, prawie niewidoczna ryska, rozerwana folia (którą i tak zdejmujemy), minimalne wgniecenie na okładce, przybrudzony grzbiet. Ceny natomiast miło łechtały portfel i pozwoliły na zakup zdecydowanie większej ilości pozycji. Jedyny minus to szybko znikające z oferty promocyjne książki. Jeśli coś wpadło Ci w oko, spiesz się, bo często to pojedyncze egzemplarze!
Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo jedność
Tak wyglądały "uszkodzenia" na naszych książkach:

Piotruś pokochał wszystkie książeczki, czytamy je na zmianę. Chciałabym Wam polecić  2 wybrane pozycje- jest ich więcej, ale wtedy ten wpis miałby kilometry długości- zostawimy sobie coś na później.

1. Seria Mądra sowa opowiada. To trzy książeczki z bajkami- Bajki o pomaganiu, Bajki o przyjaźni i Bajki o szczęściu. Każda na nich to 56 stron w twardej oprawie, w formacie 20,5x28,5 cm. Drukowane na pięknym kredowym papierze, przeznaczone są dla najmłodszych dzieci (w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym). Polecam je rodzicom, którzy chcą wprowadzić swoją pociechę w świat wartości i emocji.

W każdej z książeczek znajdziecie sześć bajeczek o zbliżonej tematyce, zawierające elementy wychowawcze dotyczące relacji w najbliższym otoczeniu. Mogą stać się doskonałym wstępem do rozmowy na ważne i często trudne dla Malucha tematy. Wspomagają rozwój Dziecka.
Szata graficzna? Przyjemna dla Dzieci i Rodziców. Pomaga w rozwijaniu wyobraźni.
„Bajki o pomaganiu” uwrażliwiają Dziecko, uczą empatii i wskazują, że pomoc należy nieść innym w różnych sytuacjach. 

„Bajki o przyjaźni” pokazują sens przyjaźni i podkreślają jej wartość. Głównymi bohaterami są zwierzątka i ich przygody.

„Bajki o szczęściu” uwrażliwiają Dzieci. Wyjaśniają czym szczęście i wskazują, że dla każdego szczęście może być czymś zupełnie innym.


2. Baśnie i legendy ziemi radomskiej, Zenon Gierała
Książka wybrana troszkę z sentymentu do rodzinnych stron. Pana Gierałę miałam przyjemność poznać osobiście kilkanaście lat temu, kiedy wydał swoja książkę. Ta to wydanie II poszerzone. Książka, co warto zaznaczyć jest szyta nićmi. Jej format to 16,5x24 cm. Na 288 stronach w twardej oprawie znajdziecie wspaniałe opowieści. 

Jest to zbiór najwspanialszych opowieści, baśni i legend 
z wspaniałego regionu Polski– ziemi radomskiej. Między prawdę i legendę Autor wplótł dzieje starych dworów, ruin, zamczysk czy rozpadających się kapliczek. Pokazuje nam, że tuż obok istnieje niezwykły, nieznany nam świat magii i tajemnic, zapomniany dawno świat przodków... Świat ten spotkać możemy wszędzie... Na wzgórzach, w ruinach, w lesie czy za starą kapliczką.
Jeśli chcecie zachwycić się baśniami i legendami, spisanymi na kanwie podań ustnych i bajań mieszkańców ziemi radomskiej, przenieść się w tamte magiczne czasy, często w czasy naszego dzieciństwa,to MUSICIE MIEĆ TĄ KSIĄŻKĘ! To prawdziwa perełka literacka, opowiadania ze swadą, oddające niepowtarzalny ludowy klimat.
I co najważniejsze- nie tylko dla mieszkańców ziemi radomskiej!!!


Niedługo o kolejnych książkach od Jedności ;) Chcecie?


Strona internetowa Wydawnictwa TUTAJ
Fanpage na Facebooku TUTAJ
Książki lekko uszkodzone Wydawnictwa Jedność znajdziecie TUTAJ

6 komentarzy:

 1. Mają świetną ofertę dla dzieci, bo przeglądałam parę razy stronę i dla mnie nic ciekawego nie ma.. Wszystko na katolicką modłę

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, myślę podobnie. Ale oferta dla Dzieci wykracza troszkę poza religię, co pozwala wybrać perełki. Ja znalazłam sporo. Zapewne jeszcze kilka Wam pokarzę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. dzieci mają w czym wybierac, a my zawsze znajdziemy to co nas interesuje gdzie indziej, ja jestem zwolenniczką bibliotek, książki są drogie... ale są idealnym pomysłem na prezent.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też korzystamy dużo z biblioteki, ale uwielbiamy mieć własne, z którymi możemy spać i tulić je mocno! Zwłaszcza, że w takich wyprzedażach mamy 3 w cenie 1, a ich jedyna "wada" to zagięte rogi okładek ;)

   Usuń
 4. piekne te bajki mamy o pomaganiu u babci i często czytamy;)

  OdpowiedzUsuń