sobota, 11 lutego 2017

Kolorowanki dla Starszaków od Wydawnictwa MD Monika Duda

Ostatnio było sporo kolorowanek i książeczek dla mniejszych Dzieci. Przyszła więc pora na starsze, od których można wymagać większej precyzji i staranności. Miałam przyjemność zapoznać się z kolejnymi nowościami Wydawnictwa MD Monika Duda. Każda z książeczek to 16 stron + naklejki w oprawie zeszytowej. Format każdej to 20,5x29,0 cm.
Książeczki zawierają 2 strony, z czego 1 to wzorcowy obrazek, już kolorowy. Druga strona to czarno- białe zarysy. Kontury, to grubsza, wyraźniejsza kreska, szczegóły to kreska cieńsza. Dziecko może pokolorować obrazek według załączonego wzoru lub wymyślić własne kolory. 
W środku znajdziemy naklejki- kółeczka, które trzeba umieścić w wykropkowanych kółeczkach na stronach do kolorowania. 
W naszym przypadku Piotruś jest do tych kolorowanek jeszcze za mały, ale bawiliśmy się troszkę inaczej. Opowiadał mi o tym co jest na obrazku, wskazywał tą nakleję, która powinna być naklejona na danym miejscu, dobierał kolory. A ja miałam odprężające zajęcie- kolorowanie uspokaja i wycisza ^_^


Kolorowe zwierzaki. To zestaw kolorowanek dla miłośników zwierząt. Ilustracje z uśmiechniętymi zwierzakami pobudzą wyobraźnię. Przy kolejnych stronach można opowiadać o konkretnych zwierzątkach, naśladować ich głosy, opowiadać gdzie mieszkają, co jedzą i oczywiście je pokolorować :)


Bajkowe kolorowanki. To ilustracje do znanych i lubianych bajek. Teraz możesz samodzielnie je pokolorować. Przy okazji to świetny pretekst do opowiedzenia tych historii jeszcze raz. Sami zobaczcie:

Kolorowanki jak z bajki. Znacie bajki o 3 małych świnkach, Kopciuszku czy Świniopasie? Teraz będziecie mieli okazję do stworzenia do nich własnych ilustracji. I oczywiście kolejna okazja do odświeżenia sobie w pamięci wspaniałych bajek.

4 komentarze:

 1. Bardzo fajne kolorowanki 🙂 ale nie chciałoby mi się ich malować , za dużo szczegółów ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak na początku pomyślałam, ale niesamowicie wciągają. Po chwili nie możesz się od nich oderwać ;)

   Usuń
 2. śWIEtne będę myślała o takich ale Zuzia ma dopiero rok więc jeszcze czas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jeszcze macie czas :D Ale na pewno warto pamiętać, bo są piękne!

   Usuń