poniedziałek, 27 kwietnia 2020

Plaster miodu z pszczółkami. Gra zręcznościowa PlanToys

Przyszła wiosna. Inna niż zwykle, ale piękna w swej dzikości, bezkompromisowości i rozpuście. Światem włada obecnie pandemia koronawirusa i choroba covid-19. Wiele instytucji jest zamkniętych, w tym placówki edukacyjne. Na nas Rodziców, spadła rola nauczycieli, wychowawców, trenerów... A przecież nieliczni z nas jest pedagogami... Z pomocą przychodzą wydawnictwa i zabawki edukacyjne. My zdecydowanie stawiamy na te drewniane. Po raz kolejny prezentujemy Wam cudeńko od PlanToys.
Plaster miodu z pszczółkami

Kilka danych:
Nazwa: Plaster miodu z pszczółkami
Nazwa oryginału: Beehives
Numer artykułu: 4125
Importer: Smartoys Sp. z o.o. sp. k.
Materiał: drewno, materiał, łączniki (klej)
Rok produkcji: 2019
Kraj produkcji: Tajlandia
Wiek: od 3 lat
Cena producenta:89 zł
 

Zawartość zestawu:
- 6 różnokolorowych, 5-bocznych komórek, które można układać w różne formy (plaster miodu),
- 6 różnokolorowych pszczółek (w kolorach komórek)
- szczypce.

Gra polega na umieszczeniu wszystkich pszczółek w komórkach, które tworzą plaster miodu. Pszczółkę należy  chwycić specjalnymi szczypczykami, tak aby nie zrobić pszczółkom krzywdy, po czym delikatnie ułożyć w otworze. Kolorowe pszczółki muszą znaleźć się w odpowiednich kolorach komórek w plastrze miodu. Nie można złapać pszczółki za skrzydełka, ani ściskać zbyt mocno (wtedy wyślizguje się ze szczypiec). Dodatkowo po włożeniu pszczółki w komórkę, trzeba bardzo delikatnie wysunąć szczypce, tak, by pszczółka w komórce została i z niej nie wypadła.Gra ma ogromne walory, wspierające rozwój Malucha, małą motorykę, koordynację ręka - oko. Dziecko podczas zabawy pracuje nad koncentracją i cierpliwością. Dodatkowo rozwijane są umiejętności społeczne. Przy okazji możemy przekazać Dziecku ogromną dawkę wiedzy o pszczołach oraz o tym jak ważną rolę pełnią na świecie.

Jeśli chodzi o wykonanie gry, oceniam je bardzo wysoko. Wszystko jest starannie dopracowane. Nie znajdziemy tam powierzchni, które mogłyby zranić gracza. Skrzydełka są solidnie przytwierdzone- tak, próbowałam je wyrwać i nie udało się. Należy pamiętać, że pszczółki są dość niewielkie, więc podczas zabawy powinniśmy być przy Dziecku. Szczypce nie są ostro zakończone, niemniej jednak są dość długie, więc na nie również trzeba uważać. Myślę, że trzy latka to zbyt wcześnie i raczej poczekałabym do 4 urodzin. Wszystko jednak zależy od Dziecka, a to Rodzice znają je najlepiej. Mój 6latek bawi się wyśmienicie.

POLECAMY!!!

13 komentarzy:

 1. Ciekawa zabawka, z pewnością przypadnie do gustu naszym pociechom, pomysł na prezent podchwytuję, bo cenię sobie drewniane zabawki z dobrym pomysłem. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O kurcze, ale zmyślna gra! Tylko nie wiem czy na moją cierpliwość ��

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo oryginalna gra. Oprócz zręczności bez wątpienia uczy ostrożności i szacunku dla pszczółek 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale to ładna i mądra zabawka, w dodatku drewniana. Mam już pomysł na prezent!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa gra i każdy maluch będzie z nią miło spędzał czas :) fajnie że jest tak duży wybór dla najmłodszych :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo mi się podoba, a właśnie zastanawiam się nad prezentem dla siostrzenicy 3 letniej. Będzie ćwiczyła zręczność i kolory :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam takie gry, które ćwiczą u dzieci nie tylko ich zręczność, ale przygotowują np do pisania, trzymania w rękach przyborów piśmienniczych itd będę pamiętać o tej grze

  OdpowiedzUsuń
 8. Podoba mi się gra, coś czuję, że moje dziewczynki by się nią bawiły. świetnie uczy motorykę małą u dziecka :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajna zabawka i bardzo kształcąca, a także rozwijająca zdolności motoryczne, nie jest tania, to pewne, ale drewniane zabawki są w cenie. Jedynym kłopotem jest wielkość pszczółek, ale dla 6 latka to już nie problem .

  OdpowiedzUsuń
 10. Ta gra na pewno zapełni czas w czasie przymusowego siedzenia w domu. Wymaga dużo cierpliwości i fajnie podkreśla rolę pszczół.

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetna zabawka i myślę, że podpasowałaby moim dzieciakom. A o pszczołach warto się uczyć i je poznawać, bo bez nich nie byłoby kwiatów. Dziękujemy (całą trójką, bo ja z dziećmi) za polecenie. :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo fajna zabawa. Uczy zręczności, delikatności. Przy okazji można dużo opowiedzieć dziecku o pszczółkach.

  OdpowiedzUsuń
 13. Już zabieram się za jej szukanie. Dla naszej 3,5 letniej wnusi bardzo się przyda. Zwlaszcza jesli chodzi o precyzję i dokładność to na pewno dla niej super gra.

  OdpowiedzUsuń