piątek, 15 listopada 2019

Marioinex Classic, czyli uzupełnienie miniwafli

Kiedy poznaliśmy miniwafle, podbiły one nasze serce. O tym jak zafascynowały Piotrusia i na stałe zadomowiły się w naszym domu i sercach przeczytacie TUTAJ.
Zestawy klocków Marioinex z nagrodą Kids'Time STAR
Marioinex to firma, która cały czas się rozwija. Jako, że zbliżają się Mikołajki i Boże Narodzenie, chcielibyśmy z Piotrusiem pokazać Wam klasyczne klocki w marioinexowym wydaniu. Dodatkowo można je łączyć z mini waflami! To zwiększa możliwości zabawy.

 Materiał użyty do wykonania Classic'ów to dokładnie ten sam, co w mini waflach. Dzięki temu nie rozbolą Was palce podczas zabawy. Dodatkowym plusem jest łatwość w ich czyszczeniu. Bez problemu możecie umyć je pod bieżącą wodą lub w misce. Dzięki temu możecie bawić się nimi wszędzie- w domu, na podwórku, na plaży, gdzie tylko chcecie. Co najważniejsze, nadepnięcie na klocki Marioinex, nie jest tak bolesne dla naszych stóp, jak zetknięcie z plastikowymi klockami- zrozumieją to wszyscy, którzy choć raz w nocy wstrzymywali "siarczysty okrzyk radości", po wdepnięciu na "zapomniany" klocek. Teraz z Marioinexem stworzycie klasyczne konstrukcje. W mini instrukcji oraz na stronie internetowej znajdziecie wiele inspiracji.
W zestawach znajdziecie klocki o różnych rozmiarach, tak aby można było tworzyć z nich przeróżne konstrukcje, które wymagają wszelakich połączeń. Klocki mają bardzo różne kolory od pastelowych fioletów, przez klasyczne białe i charakterystyczne dla Marioinex pomarańczowe, po intensywne zielone.
W zestawie znajdziecie kolorowe klocki w różnych wymiarach
Przy okazji chcę Wam opowiedzieć, jak wiele korzyści przynosi zabawa klockami. Przede wszystkim rozwijamy u Dziecka zmysły poznawczy i motoryczny- rozwija się motoryka precyzyjna, precyzyjne ruchy. Możemy lepiej poznać własne Dziecko. Obserwując jak bawi się klockami, dowiemy się, czy jest cierpliwe czy gwałtowne, czy łatwo się poddaje. Zobaczymy też jak reaguje na porażki, jak sobie z nimi radzi.  Klocki rozbudzają wyobraźnie i wspierają kreatywność- nie ma do nich instrukcji, która byłaby jedyną i niezmienną opcją ich użytkowania, każdy może wymyślić swoją, bo nie ma narzuconych zasad i schematów.
Kto powiedział, że zwierzątka nie mogą być kolorowe?
Klocki pomogą w ćwiczeniu zdolności manualnych, a to zaowocuje podczas nauki pisania. Dzięki klockom łatwiej nauczysz Malucha kolorów, kształtów, a nawet liczenia i to nie tylko w ojczystym języku.Podczas zabawy klockami wytłumaczysz z łatwością takie pojęcia jak relacje przestrzenne (obok, pod, nad, za, przed), różnice duży- mały, blisko- daleko, nisko- wysoko itd.

Zabawa klockami pomoże w dalszej nauce, ponieważ ćwiczy koncentrację,koordynację ręka-oko, rozwija wyobraźnię przestrzenną (to pomoże w nauce matematyki), myślenie logiczne i twórcze.
Dzielcie się klockami i emocjami
Bawiąc się z Dzieckiem, uczysz je dzielenia się i współdziałania, podejmowania decyzji (nauka rozwiązywania problemów- Dziecko musi zadecydować który klocek i jak go dopasować).

Na koniec powiem Wam o "wadzie" Classic'ów Marioinex. Otóż... uzależniają i pochłaniają Wasz wolny czas. Istnieje ryzyko, że będziecie chcieli podbierać je Waszym Dzieciom. 

UWAGA! Przed użyciem kup więcej niż najmniejsze opakowanie i bez konsultacji rozpocznij zabawę z Dzieckiem, gdyż każda minuta z Marioinex Classic poprawia relacje rodzinne, zwiększa ilość uśmiechów i pobudza wyobraźnię.

Uwaga! Marioinex Classic uzależniają 😋
MADE IN POLAND! Wspierajmy polską markę!

17 komentarzy:

 1. Nigdy wcześniej nie zetknęłam się z tym produktem, a wygląda wspaniale!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow, wiesz, ze my ich nie znamy? Chyba się pojawiły jak córka już podrosła!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiedziałam,że te klocki mają też takie kształty jak na zdjęciach. My mieliśmy kiedyś te wafle i jakoś nie bardzo się sprawdziły. Szkoda,że nie wiedziałam,że można dokupić zestawy innych kształtów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Klocki są świetną sprawą do rozwoju dziecka przez zabawę. Bardzo lubimy je układać. Szczerze mówiąc tych nie znałam,a wyglądają obiecująco. Zastanawia mnie, co masz na myśli że nadepnięcie nie boli tak bardzo jak przy innych. Są bardziej miękkie?

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam tą markę klocków. Mamy wiele ich systemów i chłopcy bardzo je uwielbiają, zaraz po Lego

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiamy wafle, chybaczas dokupic klocki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Kasia Hartung-Łebek20 listopada 2019 10:14

  Podczas ostatniego konkursu Zabawka Roku oceniałam nowości Marionexa i muszę przyznać, że firma jak zawsze zaskakuje nowościami :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Klocki to zawsze lepsza alternatywa dla np gier komputerowych.

  OdpowiedzUsuń
 9. No to są klocki klasa sama w sobie. Uwielbiamy je w każdej odsłonie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Cudowne :) Dzieicaki mają takie w przedszkolu

  OdpowiedzUsuń
 11. My również wcześniej o tym producencie nie słyszeliśmy, a klocki uwielbiamy. Te wygladają na solidne.

  OdpowiedzUsuń
 12. Mimo, że jestem wielką miłośniczką wszystkich klocków o tych nie miałam zielonego pojęcia. Wyglądają super !

  OdpowiedzUsuń
 13. Wyglądają na solidne i widać, że zbudowana z nich wieża nie runie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Zawsze warto wspierać polskie marki! Klocki prezentują się superowo!

  OdpowiedzUsuń
 15. Ciekawe te klocki jeszcze takich nie widziałam

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie znałam ich wcześniej! A u nas akurat teraz trwa faza na kolcki. Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 17. Informacja o mało bolesnym nadepnięciu zdecydowanie mnie przekonuje :) Muszę je mieć! :D

  OdpowiedzUsuń