sobota, 21 stycznia 2017

Butelka antykolkowa- to powinnaś o niej wiedzieć

Znalezione obrazy dla zapytania butelki antykolkowe
1. SMOCZEK
Dlaczego Maluszki, kiedy spróbują jeść z butelki, nie chcą wrócić do piersi? Dlatego, ze z butli jest łatwiej. Dlatego producenci wpadli na pomysł, aby stworzyć smoczek przypominający kształtem brodawkę. Zdecydowanie sprzyja to tzw. karmieniu mieszanemu. Przydatne, kiedy Mama wraca do pracy ;) Dziecko musi szeroko objąć smoczek, podobnie jak pierś i mocno ssać, aby z butli coś poleciało. Mocne ssanie sprzyja zapobieganiu atakom kolki.
Podobny obraz
2. KSZTAŁT
Kształt samej butelki, zwany ergonomicznym sprawia, że butelkę trzyma się łatwiej- tak Mamie, jak i Dziecku. Wygoda i pewność w każdej pozycji jest szczególnie ważna podczas karmienia- każda Mama o tym wie!
Znalezione obrazy dla zapytania butelki antykolkowe
3. BEZPIECZEŃSTWO
Butelki do karmienia niemowląt muszą zachowywać pewne standardy i mieścić się w określonych normach. NIE MOGĄ zawierać bisfenolu A. Podejrzewa się, że może on mieć szkodliwy wpływ na zdrowie. Wyrzuć więc stare butelki i zainwestuj w nowe, gdzie nie będzie bisenolu!
Znalezione obrazy dla zapytania bpa freeZnalezione obrazy dla zapytania bpa free
4. POJEMNOŚĆ
Im mniejsze Dziecko, tym mniejsza butelka. Powinna "rosnąć" wraz z Dzieckiem. Dla niemowlaka (0-3 miesiące) wystarczy butelka o pojemności 80-125 ml. Te większe przeznaczone są dla starszych Dzieci, które ukończyły już piąty miesiąc życia (200-260 ml). Na rynku są też większe pojemności (największą widziałam 340 ml). Oczywiście należy uwzględnić apetyt Maluszka ;)
Podobny obraz
5. WYGODA UŻYCIA
Masz sprawnie i szybko przygotować jedzenie, podać je Dziecku i dokładnie umyć butlę po konsumpcji. Dlatego zwracaj uwagę, aby szyjka butelki była szeroka. Zdecydowanie łatwiej będzie Wam się "dogadać"...
Znalezione obrazy dla zapytania butelki antykolkowe canpol
6. ZAPOBIEGANIE BÓLOM BRZUSZKA
Ataki kolki? Ma je mniej więcej co druga Pociecha. Przyczyn może być cały wachlarz. Głównymi, najczęściej wymienianymi są: niedojrzałość układów nerwowego i pokarmowego, połykanie podczas jedzenia powietrza w nadmiernej ilości i łakomstwo Malucha (zjada więcej, niż może pomieścić Jego mały żołądek). Producenci butelek wyposażają zatem swoje butelki w różne systemy antykolkowe. Mają one specjalny, podwójny zaworek. Dzięki temu do brzuszka Dziecka trafia zdecydowanie mniej powietrza. Dzięki temu zmniejsza się częstotliwość występowania bólów brzuszka i kolki.
Znalezione obrazy dla zapytania brzuszek noworodka

4 komentarze:

 1. Jak dziewczynki były małe kupowałam butelki z AVENT byłam bardzo zadowolona :) teraz pewnie są jeszcze bardziej ulepszone ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest cała masa. My AVENT, Chico, Lovi... Ale Młody chyba najbardziej przyzwyczaił się do Aventu własnie

   Usuń
 2. Jak moje dzieci były małe to nie było takiego wyboru .Pamiętam te że kupowałam smoczki antykolkowe , ale raczej nie zdały egzaminu u nas .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My nie cierpieliśmy na kolki, więc chyba mogę uznać się za szczęśliwca i dodatkowo stwierdzić, że butle pomogły :D

   Usuń