środa, 28 października 2015

Warsztaty MAMA WIEW Kielcach odbyły się kolejne warsztaty dla rodziców i osób spodziewających się dziecka. Organizatorem warsztatów były cudowne kobiety MAMA WIE

Mama Wie! to projekt, skierowany do kobiet w ciąży oraz przyszłych i obecnych rodziców. Podczas spotkań można porozmawiać ze specjalistami z zakresu fizjoterapii, pierwszej pomocy czy pielęgnacji noworodka. Nadrzędnym celem jest przekazanie rzetelnej wiedzy dotyczącej rozwoju dziecka już od pierwszych chwil jego życia.


W Kielcach na warsztatach spotkaliśmy się 23 października w jednej z sal Best Western Grand Hotel. Mam było dość dużo, pojawili się też Tatusiowie. Przykrym widokiem były wolne krzesełka- Mamusie szanujcie prace innych i jeśli nie możecie przybyć informujcie o tym organizatora, bo może inna Mama mogłaby skorzystać!!!

Spotkanie podzielone było na trzy części, a w programie znalazły się bardzo ciekawe tematy:
- Ciepło... Dotyk... Bliskość- kilka słów o chustonoszeniu- prowadząca Agnieszka Fabianowicz, mamatuli.pl
- Rozwój przez zabawę. Emocjonalne i środowiskowe uwarunkowania rozwoju. Proste zasady oceny i wspomagania rozwoju dziecka- prowadzący Paweł Zawitkowski
- Pierwsza kąpiel noworodka i inne techniki opieki i pielęgnacji- prowadzący Paweł Zawitkowski
- Żywienie niemowląt i dzieci- prowadząca Ewelina Kaczmarska, Mead Johnson

Gościem specjalnym był PAWEŁ ZAWITKOWSKI - Fizjoterapeuta NDT-Bobath, specjalizujący się w terapii neurorozwojowej, oddechowej i terapii jedzenia. Autor artykułów i publikacji na temat ruchowego i poznawczego rozwoju dziecka, twórca filmów z serii „Mamo, Tato co Ty na to?". Doradzał nam jak przez dotyk, ruch oraz zwariowane pomysły wspierać prawidłowy rozwój naszych Pociech. Swoje pomysły przedstawiał w przystępny, zabawny, ale za razem profesjonalny sposób. Pokazał jak radzić sobie w trudnych, zwłaszcza na początku, sytuacjach. Mogliśmy nabyć w promocyjnych cenach Jego książki oraz wiele materiałów wspomagających rozwój Maluszków.

Spotkanie na zdjęciach uwieczniała znana kieleckim Mamom Małgorzata Jonak Fotografia

Wiele wiedzy wynieśliśmy z tego spotkania, wiele uśmiechu i nowe znajomości. Jedynym minusem był moim zdaniem brak kącika zabaw dla Dzieciaczków, gdzie mogłyby się one spokojnie bawić, podczas gdy ich Mamy spokojnie mogłyby wysłuchać wykładów. Na całe szczęście "przewidzieliśmy" to jakimś cudem i mieliśmy ze sobą kilka zabawek, co zdecydowanie ułatwiło warsztaty nam i kilku innym Rodzicom ;)

Na zakończenie losowano wspaniałe nagrody. Nam udało się zdobyć zestaw kosmetyków Biały Jeleń. Każdy otrzymał również skromne upominki. Organizatorzy przekazali również niespodziankę dla fanów bloga Po prostu MAMA Obserwujcie uważnie, konkursowy plakat pojawi się już jutro!

Warsztaty wspaniałe, prowadzący cudowni! Z niecierpliwością czekamy na edycję wiosenną! Mamy nadzieję, że Kielce już na stałe zagoszczą na trasie warsztatów MAMA WIE !!!!!

 Pani Agnieszka o zaletach chustonoszenia

 Skoro nie ma zabawek, daj Tatusiu chociaż oliwki do szamania ;)


Wykłady Pana Pawła były niesamowicie interesującePani Ewelina mówiła o prawidłowym żywieniu naszych Pociech 


Pora na kolację, dziś w wersji przenośnej ;)


 Takie torby różności dostał każdy uczestnik spotkania


 Pomoc dla chustomaniaków
Z niecierpliwością czekamy na fotorelację od Małgosi JonakPraktyczny prezent od FIKI MIKI
Próbeczki Biały Jeleń i DzidziuśPróbki i przewodniki po marce SYLVECO


 Bawełniana pieluszka i kilka pomocnych wskazówek od Mead Johnson


Taki zestaw wspaniałych kart sprawiliśmy naszemu Smykowi- jest z niego bardzo zadowolony!


                                             Taki zestaw jest dla Was od MAMA WIE
Po prostu MAMA dołoży również coś od siebie- kilka poradników i książkę "Dziecko? O Matko!"
Konkurs już jutro!!!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz