czwartek, 22 lutego 2024

Monkey Twist. Imprezowa gra w małpowanie- Kukuryku

Kiedy zobaczyłam grę "Monkey Twist" na półce na stoisku Kukuryku, wiedziałam, że musimy w nią zagrać w domu z moimi Łobuziakami.


Monkey Twist. Imprezowa gra w małpowanie

Kilka danych technicznych:
Tytuł: Monkey twist. Imprezowa gra w małpowanie
Rodzaj: gra karciano- żetonowa
Ilustracje: Dorota Szoblik
Rok wydania: 2023
Wydawca: Kukuryku
Liczba graczy: 1-8
Cena wydawcy: 27,79 zł
Wiek: 3+

Kto zostanie królem bananów?

Zawartość pudełka:
36 kart
48 żetonów bananów
Instrukcja

Gra "Monkey Twist" to karty i żetony zamknięte w niewielkim pudełku. Dla mnie to ogromny plus, bo zajmuje niewiele miejsca, z łatwością można ją zabrać na wyjazd, na wakacje.
 
Jak grać? 
Sposobów jest co najmniej pięć, które proponuje nam Wydawca.
1. Małpie figle. Gra polega na odwzorowani pozy małpy, którą utworzą karty z symbolem dłoni i stóp. Za dobrze wykonane zadanie przydzielany jest banan. Wygrywa osoba z największą ilością bananów.
2. Monkey Twist. W tej grze układamy z kart trzy małpy, a uczestnicy po kolei starają się przedstawić wszystkie pozy. Banana otrzymuje osoba, która wykona poprawnie wszystkie trzy pozy. Zwycięża posiadacz największej ilości bananów.
3. Raz, dwa, trzy, małpa patrzy. Podobne zasady jak w znanej wszystkim "Baba Jaga patrzy", ale... No właśnie... jest małe ale... Każdy z graczy dostaje karty i układa swoja małpkę, po czym próbuje odtworzyć jej pozę. Na hasło "Raz, dwa, trzy, małpa patrzy!", gracze zastygają w małpiej pozie. Prowadzący zabawę może próbować ich rozproszyć lub rozśmieszyć. Ci, którzy nie ulegną, otrzymują banana. Gramy do momentu, w którym komuś uda się zebrać 5 bananów.
4. Prawa czy lewa ręka? Gra się tylko kartami dłoni. Każdy z graczy próbuje odwzorować układ małpich łapek, ale tak, żeby nie były w lustrzanym odbiciu. Osoby, które zrobią to poprawnie, dostają banana. Gramy do momentu, aż skończą się karty lub banany. Oczywiście wygrywa posiadacz największej ilości bananów.
5. Bananowy król. Gracze siadają wokół kart dłoni i bananów. Rozpoczyna osoba, która ostatnio jadła banana, bierze kartę i opisuje małpią pozę. Pozostali gracze muszę ją odwzorować zgodnie z opisem. Osoba opisująca kartę dostaje banana, jeśli zrobi to prawidłowo, a pozostali, jeśli dobrze ułożą ręce. Gra kończy się kiedy skończą się karty lub żetony bananów. Osoba z największą ilością bananów, zostaje bananowym królem.
 Małpki uwielbiają banany

Grało nam się bardzo dobrze. Nieco zmodyfikowałam propozycję gry nr 3, dzięki czemu zyskałam sześćdziesiąt kawo- minut i zmęczyłam Dzieci tak, że wyjątkowo szybko i potulnie poszły spać. Podczas gry było wiele śmiechów, a walka o banany była na prawdę zacięta.
 
Cena gry jest adekwatna do zawartości. Szata graficzna wzbudza miłe emocje, wywołuje uśmiech. Po raz kolejny podkreślę atut wielkości pudełka.
 
Grę znajdziecie w wielu sklepach, tak stacjonarnych, jak i online. Warto poszukać, żeby upolować ją w dobrej cenie. Jeśli ubicie się dobrze bawić i śmiać, ta gra jest dla Was!

Sami zobaczcie jakie sympatyczne małpki są na kartach
Żetonów bananów jest całkiem sporo, dzieci mogą bawić się dość długo- zdążysz wypić gorącą kawę...


POLECAMY! 
 
Za grę dziękujemy Wydawnictwu Kukuryku! Każda gra od Was to mistrzostwo świata!

12 komentarzy:

 1. zaczytanamarzycielka822 lutego 2024 23:44

  Nie słyszałam o tej grze, jednak wydaje się naprawdę ciekawa. Myślę, że wiele dzieci się nią zainteresuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze mozna ciekawie spedzić czas przy takiej grze.

  OdpowiedzUsuń
 3. To już wiem w co zagramy, jak przybędziemy w odwiedziny! Domi

  OdpowiedzUsuń
 4. To jest to czego potrzebuję! Myślę, że nawet moi chłopcy się zmęczą. Dzięki za podpowiedź. Justyna

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajna propozycja do wspólnego spędzenia czasu, i do tego naprawdę ładna szata graficzna 🙂

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię tego typu gry, gdyż pozwalają przyjemnie spędzić czas z dzieciakami, zabawa, która im się podoba, angażują się chętnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Polecę koleżance dla jej dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 8. Gier nigdy za wiele. Na wieczory i południa są jak znalazł. Anne 18.

  OdpowiedzUsuń
 9. Podobają mi się te propozycje z naśladowaniem. Myślę, że mi się spodobają.

  OdpowiedzUsuń
 10. Lubię gry angażujące dzieci i rodziców, niejako zmuszające ich do ruchu. Dziękuje za polecenie. Daniel

  OdpowiedzUsuń
 11. Tak właśnie powinny być wydawane gry. Minimum opakowania, maksimum wkładu. Do tego wsparcie dla ćwiczeń ruchowych i równowagi. Brawo! Dziękuję za polecenie. Patrycja

  OdpowiedzUsuń
 12. Dzięki za polecenie. Chętnie zabierzemy tą grę na wakacje. Myślę, że sprawdzi się i w hotelu i na plaży ;) Ania Kraska

  OdpowiedzUsuń