niedziela, 22 marca 2020

Zestaw dentysty PlanToys

Czasami Dzieci chcą być lekarzami. Wtedy przed Rodzicami pojawia się wyzwanie zdobycia wszystkich niezbędnych elementów stroju. Teraz jest to dużo łatwiejsze, bo nawet jeśli nie znajdą odpowiednich zabawek, w internecie można kupić choćby prawdziwy stetoskop. Co zrobić kiedy nasza Pociecha postanawia zostać... dentystą? Z pomocą przychodzi PlanToys ze swoim zestawem dentystycznym.
Gabinet dentystyczny PlanToys
Kilka danych:
Nazwa: Gabinet dentystyczny
Nazwa oryginału: Dentist Set
Numer artykułu: 3493
Importer: Smartoys Sp. z o.o. sp. k. 
Materiał: drewno, materiał, łączniki (rzepy, klej)
Rok produkcji: 2019
Kraj produkcji: Tajlandia
Wiek: od 3 lat
Cena producenta:129 zł
W pudełku znajdziecie piękny zestaw dla małego dentysty
PlanToys jest jedną z najbardziej utytułowanych marek spośród producentów drewnianych zabawek, założona została w 1981 r. Jest pionierem w stosowaniu drewna kauczukowego do produkcji zabawek. Doceniana na całym świecie za innowacyjne projekty, wartość pedagogiczną zabawek i ekologiczne metody produkcji. Zabawki pomalowane są nietoksycznymi farbami.  PlanToys tworzy zabawki, które inspirują wyobraźnię dzieci oraz wspierają ich rozwój intelektualny i fizyczny. 
Co ważne firma stawia sobie kilka priorytetów: utrzymanie najwyższych norm jakości a także dążenie do ekologicznej i społecznej odpowiedzialności za wytworzone produkty. 
Co ważne, zabawki PlanToys projektowane są we współpracy pedagogów i psychologów dziecięcych. Dostosowane są więc do każdego etapu rozwoju dziecka i posiadają wysokie walory edukacyjne. Wygląd i funkcje zabawek są zaprojektowane tak, aby doskonale stymulowały rozwój i kreatywność dziecka w danym wieku. Zabawa nimi ma za zadanie wprowadzać dziecko w codzienne interakcje społeczne, promować naturalne przyswajanie wiedzy i zaszczepić potrzebę jej poszerzania.
Wszystkie narzędzia mają swoje miejsce w etui
Co znajdziecie w zestawie? Narzędzia: strzykawka, lusterko dentystyczne, wiertło, szczypce i szczoteczka, a do tego imitacja "szczęki z 8 zębami" i trzy dodatkowe zęby. Całość w pięknym, materiałowym etui. Narzędzia i zęby zrobione są z drewna, "dziąsła" to chyba sklejka, ale nie jestem pewna (na 100% to nie plastik). Zęby mocowane są na rzepy, a do dyspozycji małego dentysty jest 11 zębów, w tym 3 "zepsute". 
Do zabawy zostaje 11 zębów
Zęby mocowane są w "dziąsłach" na rzepy
W lusterku można dokładnie obejrzeć ubytki
Pora pozbyć się ubytków
"Wyrywanie" zębów to również ćwiczenie precyzji
Zestaw PlanToys bardzo nam się spodobał. Piotruś prawie codziennie się nim bawi. Zdecydowanie łatwiej było mi wytłumaczyć, co prawdziwy dentysta zrobi z czarną milimetrową kropeczką na Jego mlecznej piątce. 
 Gdyby bolało, można podać znieczulenie
Zabawka jest piękna i solidna. Nawet jeśli Dziecko weźmie któryś z elementów do buzi, nic się nie stanie, bo pomalowane są nietoksycznymi farbami. Podoba mi się również, że etui pozwala utrzymać porządek.
 Na koniec umyjcie dokładnie wszystkie zęby
Dobrej zabawy!

8 komentarzy:

 1. Wszystko fajnie, ale coś mi się wydaje, że moje dwie Baby szybko znudziłyby się sztuczną szczęką i zaglądałyby do swoich;))) A na serio- fajny zestaw kreatywny, tak pomocny zwłaszcza teraz, gdy wyjście na dwór jest utrudnione...
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ale super! bardzo chętnie sprawię takie moim dzieciakom, coś czuję, ze będzie dużo zabawy :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moi już wyrośli z takich zabawek. Z rzekami świetny pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy pomysł na zabawę, zwłaszcza, że może zainicjować wiele rozmów na temat higieny jamy ustnej, a także zachęcić do wypracowywania dobrych nawyków mycia zębów. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomysł na prezent dla dzieciaków jak najbardziej podchwytuję. :)

   Usuń
 5. Ten zestaw wyglada fantastycznie! Moje dzieci byłyby nim zachwycone ��

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy pomysł. Raczej nie dla mnie, ale może jakimś dzieciom będzie w tej sposób łatwiej oswoić się z dentystą ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo mi się podoba jakoś wykonania, Nawet na zdjęciach widać że jest super. Takie zabawki wystarczą dla więcej niż 1 dziecka :)

  OdpowiedzUsuń