środa, 22 lutego 2023

Stellar Galaxia- małe pudełko, wielka wiedza

Znacie piękne gry, które mają wielkie pudełka? A znacie takie, które w niewielkich rozmiarach kryją ogrom wiedzy i zabawy? Właśnie taka niepozorna jest Stellar Galaxia.
Układ Słoneczny w technologii AR "zamknięty" w niepozornym pudełku

Kilka danych technicznych:

Tytuł: Stellar Galaxia
Wydawca: SmartBee Club
Cena wydawcy: 69 zł
Wiek: 6+
Zawartość:
- 12 kart do rozszerzonej rzeczywistości
- karta prowadząca do quizu finałowego z Dyplomem Kosmicznych Supermocy do zdobycia
- aplikacja Stellar Galaxia (iOS, Android) – do pobrania
- ciekawostki wideo
- quizy i gry w aplikacji


Stellar Galaxia to niepozorny zestaw kart, który umożliwia nam wkroczenie z Dzieckiem w świat nowoczesnej edukacji. To fascynująca podróż przez Układ Słoneczny w technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR). Połączenie kart i aplikacji jest prawdziwą ucztą dla małych fanów kosmosu.
Pierwsza strona karty z rysunkiem mitycznego bóstwa

Na każdej karcie znajduje się nazwa planety, a pod nią rysunek bóstwa z nią utożsamianego oraz jego mityczne imię. Wokół rysunku znajdziemy też symbole danej planety. Na drugiej stronie karty pod nazwą i symbolem planety umieszczone są podstawowe informacje (okres obiegu wokół Słońca, promień równikowy, pole powierzchni oraz informacja o naturalnych satelitach lub ich braku). Pod tymi danymi można przeczytać jeszcze kilka zdań o planecie.
Na naszej karcie zaczęły krążyć planety

Kiedy otworzymy aplikację i nakierujemy ją na kartę zyskujemy dodatkowe funkcje. Dziecko może zobaczyć z bliska obiekty Układu Słonecznego i przybliżyć się do nich wręcz na wyciągnięcie ręki. Można zrobić zdjęcie z ulubioną planetą lub całym Układem, a nawet udostępnić je w mediach społecznościowych. Po zeskanowaniu drugiej strony, można odtworzyć ciekawostki wideo, które zawierają szczegółowe opisy wszystkich obiektów.
Dziecko może zagrać w gry, a na końcu sprawdzić swoją wiedzę w quizie finałowym. Finał to odbiór Dyplomu Kosmicznych Supermocy.
W tej grze Dziecko ustawia planety we właściwej kolejności

Stellar Galaxia to połączenie zabawy, gry i nauki w najnowocześniejszym wydaniu. To rozwiązanie edukacyjne opracowane przez naukowców i edukatorów, tak aby nauka była jednocześnie zabawą. Zestaw uwzględnia założenia piramidy uczenia Edgara Dale’a, która zakłada, że przyswajalność wiedzy wzrasta diametralnie dzięki wprowadzaniu różnorodnych form nauki opartych na kilku zmysłach takich jak: wzrok, słuch, zaangażowanie fizyczne.


Ważne! Aby w pełni wykorzystać możliwości zestawu kart potrzebujesz telefonu lub tabletu z systemem operacyjnym iOS albo Android.

POLECAMY!!!

20 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa propozycja zabawy i nauki w jednym, chętnie podchwytuję pomysł na sprawdzony pomysł, stawianie na edukację to jest to!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas od pierwszego dnia w użyciu i cały czas ogrom zabawy i wiedzy.

   Usuń
  2. Świetnie trafić na grę, która tak mocno wciąga.

   Usuń
 2. Świetna, bardzo inspirująca! Zapamiętuję i wykorzystam kupując prezenty. A jeśli chodzi o pudełka, to ostatnio widziałam puzzle, które w jednym kartoniku miały 10 różnych obrazków. Jaka to oszczędność miejsca!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I takie rozwiązania popieram, oszczędność materiałów, ale też praktyczność w trzymaniu na półkach.

   Usuń
 3. Czego to ludzie nie wymyślą :) ja na chiczyku i warcabach się wychowywałam, a dziś potrzeby system Android żeby zagrać w gre :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Żałuję, że takich gier nie było 20/30 lat temu, to byłaby zabawa i dla moich dzieci i dla mnie !!! Uwielbiam edukacyjne zabawy i moje dzieciaki też lubiały się uczyć przez zabawę. Świetna propozycja 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Czego to ludzie nie wymyślą , moi uczestnic WTZ mają takie różne gry

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to prawda. Teraz ludzie są bardzo kreatywni mają mnóstwo fantastycznych pomysłów.

   Usuń
 6. Bardzo mnie zainteresowałaś tymi kartami. Myślę, że to będzie świetny pomysł na prezent dla mojej Lilci. Zośka

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa gra, można się od niej uzależnić haha

  OdpowiedzUsuń
 8. Podoba mi się ta interaktywność i niewielki rozmiar- łatwy do przechowywania i przewiezienia. Marta

  OdpowiedzUsuń
 9. Jako praktyczny tata moją uwagę przyciąga przede wszystkim niewielki rozmiar. Chętnie zabierzemy karty na wakacje. Zbyszek

  OdpowiedzUsuń
 10. Pomijając fakt, że to idealny prezent dla fanów kosmosu, myślę, że to fajne narzędzie do pracy na lekcjach. Dominika

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawa propozycja, łącząca zalety tradycyjnych gier z nowymi technologiami.

  OdpowiedzUsuń
 12. ciekawe połączenie nauki z wykorzystaniem zmysłów

  OdpowiedzUsuń
 13. Córki 3lata i 1,5roku do przyszłego roku zostają ze mną w domu. Chciałbym kupić im jakieś ciekawe edukacyjne zabawki, żeby zainteresować zarówno starszą jak i młodsza. Od samego początku stawiam na ich dużą edukację, dużo czytamy, lubimy układać puzzle, różne układanki, rozwiązujemy zagadki CzuCzu. Co fajnego mają Wasze dzieci co jest godnego polecenia co bawi ale też uczy? Będę wdzięczna za wszelkie pomysły

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie słyszałam o tej grze. Wydaje się świetna! Lubię takie galaktyczne tematy 🙂

  OdpowiedzUsuń
 15. Mój młody kiedy był mały fascynował się kosmosem i astronomią . Na pewno wtedy sięgnęłabym po tą propozycje ...

  OdpowiedzUsuń
 16. Uwielbiam takie "zabawki". Jula będzie zachwycona. Karol

  OdpowiedzUsuń