środa, 14 lipca 2021

Dziecięcy świat

Pamiętacie jak to było w dzieciństwie? Jaki fascynujący był dla nas świat? Niemal każdego dnia spotykaliśmy się z czymś zupełnie nowym. Czekało na nas mnóstwo wyzwań. Poznawaliśmy nowe osoby, rzeczy, obowiązki, uczucia i emocje. Teraz pomyśl, że dokładnie to samo przechodzi twój maluch. Dzień w dzień pojawia się u nich coś nowego. Zaczynają przedszkole, poznają nowych kolegów i koleżanki, pierwszy raz jadą pociągiem i zwiedzają stary zamek, rozpoczynają nowe zabawy, uczą się, doświadczają.... I właśnie w tym wszystkim ma im pomóc książka "Dziecięcy świat".

 "Dziecięcy świat"- odkryjmy go na nowo
 
Kilka danych technicznych:
Tytuł: Dziecięcy świat
Autor: Izabela Jędraszek-Drzazga
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2020
Wydawca: Fenix
Liczba stron: 32
Format: 20,1 x 28,3 cm
Cena wydawcy: 17,99 zł
Wiek: 6+

Tak wygląda podział na tekst w "rozdziałach"

Książka wydana jest na pięknym, kredowym papierze. Kolorowe obrazki są miłe dla oka i dość zabawne. Większość z nich doskonale oddaje to, co miały przedstawiać. Zielona czcionka i jej typ utrudnia czytanie. Dodatkowo jej rozmiar nie jest zbyt duży, w porównaniu z formatem samej książki. Gruba okładka na pewno wpłynie na jej żywotność. Książka podzielona jest na 14 części. Ogromnym plusem jest fakt, że książka jest szyta, nie klejona- to zawsze zwraca moją uwagę i podnosi wartość publikacji.
Książka wydana jest n pięknym papierze i jest szyta- nie klejona
Książka "Dziecięcy świat" pomaga odkryć, nazwać i wytłumaczyć to wszystko, co pojawia się w świecie i codzienności dziecka. Ilustracje są dość zabawne i obrazują daną sytuację, którą dodatkowo wyjaśniają krótkie teksty. Plusem i minusem jednocześnie jest to, że każdą z przedstawionych w książce scenek, rodzice i dzieci mogą interpretować we własny sposób. Ponadto wydawca już na początku książki zaznacza, że nie ponosi "żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki wynikłe z wykorzystania zawartych w niej materiałów i treści". Robi to mikroskopijną czcionką. Tu pojawiają się moje wątpliwości. Oczywistym jest, że nie może odpowiadać za działania osób trzecich, jednak wydaje się oczywistym, że za własne postępowanie już powinien, A takim właśnie jest odpowiedzialne wydanie książki, tym bardziej dla dzieci. 
 
Czy zatem polecam ta książkę? Polecam zapoznać się z nią, tak, żeby nie pójść "na żywioł" i przygotować sobie wyjaśnienia czy też dodatkowe informacje dla własnego dziecka. Z pewnością ilustracje spodobają się dużej części małych czytelników.
 
Rozdział "Szkoła" przygotuje dziecko i wyjaśni, że szkoła to już nie przedszkole i są tu inne zasady

Nietypowa, kolorowa czcionka nie ułatwia czytelniczej przygody.

Ilustracje są kolorowe i dobrze obrazują dane zagadnienie

14 komentarzy:

 1. Widzę, że pozycja porusza sporo ważnych zagadnień. To na pewno atut.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak pamiętam te dziecięce czasy odkrywania i poznawania świata. Te ciągłe pytania, dociekanie chęć poszerzania wiedzy. W dorosłym życiu też chcę cały czas wiedzieć coraz więcej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo takie podejście z ciągłym rozwojem jest bardzo pożyteczna moim zdaniem.

   Usuń
 3. Przyznam, że za czasów gdy moja córka była mała nie było wiele książek edukacyjnych a zarazem zajmujących czas dziecka. Fajna pozycja warta polecenia rodzicom brzdąców

  OdpowiedzUsuń
 4. Fascynujacy czas odkryć i nowych wyzwań, takie powinno być dzieciństwo i tego życzę wszystkim dzieciaczkom. Fajna książeczka,na pewno warta polecenia dla wszystkich młodych rodziców.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak dobrze, że doczekaliśmy czasów kiedy mamy tak mnóstwo wspaniałych propozycji książkowych dla dzieci. Pięknie wydana, niesamowicie bogata. Dziękuję za recenzję, kupię Siostrzenicy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Sama już nie mam takich małych dzieci ale chętnie podrzucę info koleżankom bo to fajne książeczki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna książeczka, bawi i uczy :D Teraz tak dużo jest pięknych i ciekawych publikacji dla dzieci, że tylko wybierać :))
  Pozdrawiam, Agness:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Chętnie uwzględnię książkę jako pomysł na spotkania z moją młodą czytelniczką, jestem przekonana, że bardzo się jej spodoba. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo dobrze, że powstaje tyle propozycji dziecięcych. Na pewno kupię ją jako prezent dla młodszej kuzynki.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo podobają mi się takie ilustracje

  OdpowiedzUsuń
 11. Miałam skromne, ale bardzo szczęśliwe dzieciństwo.
  Nie było tak pięknych książeczek, ale ja cieszyłam się z każdej rzeczy.
  Pięknie wydana, ucieszy każde dziecko i rodziców.
  Książeczki które uczą i bawią.
  Irena - Hooltaye w podróży

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo ciekawa książeczka. Fajnie, że tu zajrzałam, mam pomysł na Zajączka :)Kasia

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetna, wesoła książka. Bardzo ładne ilustracje. Patrycja

  OdpowiedzUsuń