sobota, 4 maja 2019

Skarby Polski. Klub Poszukiwaczy Tajemnic

Maj to miesiąc, w którym wszystko rozkwita. Jest to również miesiąc, w którym świętujemy rocznicę uchwalenia tzw. Konstytucji 3 Maja. Z radością wywieszamy wtedy flagi, bierzemy udział w imprezach plenerowych, śpiewamy pieśni patriotyczne. Staram się Synowi pokazywać piękno Polski. Nie wszędzie możemy pojechać, niektóre miejsca mamy dopiero w planach. Dlatego w naszej biblioteczce znaleźć można wiele książek, kolorowanek czy przewodników. Dziś opowiem Wam o jednej z nich
Skarby Polski. Klub Poszukiwaczy Tajemnic
Kilka danych technicznych:
Tytuł: Skarby Polski. Klub Poszukiwaczy Tajemnic
Autor: Krzysztof Wiśniewski
Ilustracje: Joanna Myjak
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2017
Wydawca: Bellona
Liczba stron: 48
Format: 23 x 31 cm
Wiek: wydawca nie określa
Cena wydawcy: 15 zł


Na początku dowiadujemy się jakie czekają nas przygody

Jest to kolorowanka o formacie troszkę większym niż A4. Jest ona pierwsza z cyklu "Klub Poszukiwaczy Tajemnic". Tak naprawdę jest to książko- kolorowanka. Zadania i kolorowanki okraszone są tekstem Krzysztofa Wiśniewskiego. Na początku poznajemy dwójkę bohaterów, którym możemy nadać imiona, ponieważ nie zostały one określone rzez autora. Jest chłopiec i dziewczynka, a w przygodzie towarzyszy im radosny piesek. Książka jest podzielona na 2 części, dlatego moim zdaniem jest idealnym rozwiązaniem kiedy w domu mamy dwójkę rządną przygód. Wystarczy podzielić ją na pół i każde Dziecko ma dla siebie te same zadania. To na pewno minus przy jedynaku, który cieszy się widząc grubość książeczki, a później okazuje się, że zadania są zdublowane.
Zapraszamy do Chęcin. Poznajcie opowieść o Królowej Bonie.

Przejdźmy do przygody naszych bohaterów. Znajdują oni mapę z zaznaczonymi skarbami. Czeka ich wyprawa podczas której odwiedzają ciekawe miejsca, poznają ciekawostki na ich temat (np. dowiadują się, że na zamku w Nidzicy kręcono zdjęcia do serialu "Wakacji z duchami"- ulubionego z lat dzieciństwa ich rodziców). Nasz Maluch czyta lub słucha tekstu, który my czytamy i rozwiązuje przygotowane zagadki.
 Cały skarb porwał nurt rzeki.
My znaleźliśmy opowieść związaną z zamkiem w Chęcinach. Synkowi bardzo się spodobała. Polecamy, ale myślę, że każdy Rodzic lub Opiekun musi sam zdecydować czy Dziecko jest już gotowe na tą książko-kolorowankę. Dla jednego będzie za wcześnie na wszystkie opowieści, dla innego tylko na niektóre. Miłej zabawy!
 Tylna okładka to mapa naszej przygody.

6 komentarzy:

 1. Mojej córce książka na pewno przypadła by do gustu ponieważ ona lubi ten klimat. Cały czas chodzi śpiewa hymn narodowy,pyta obroże symbole i historie zwiazane z Polską.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Często jest w promocji. Ostatnio widziałam ja w księgarni Świat książki za ok 10 zł :)

   Usuń
 2. Moje dzieciaki uwielbiały takie kolorowanki, przeplatane rysunkami, zgrabnym tekstem, czy zagadkami. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wtedy o wiele łatwiej przyswoić wiedzę i Dziecko musi troszkę pogłówkować :)

   Usuń
 3. Bardzo lubię tego typu ksiązki, to mi zostało z dzieciństwa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajna książeczka dla dzieci, a i dorosły pamięć przy okazji odświeży

  OdpowiedzUsuń