środa, 27 marca 2019

Łukasz ratuje misia, czyli jak udzielać pierwszej pomocy

Kilka dni temu zgłosiliśmy w konkursie chęć posiadania książki o udzielaniu pierwszej pomocy przez Dzieci. Zawsze uważałam, że takich książek nigdy za wiele, a wiedzę należy przekazywać już od małego. Zawsze korzystamy z możliwości szkolenia i ćwiczenia udzielania pierwszej pomocy. Dlatego tak bardzo ucieszyliśmy się, kiedy ogłoszono listę zwycięzców i okazało się, że na niej jesteśmy. Szybko zawitał do nas kurier Daniel (nasz ulubiony, z którym zawsze można się dogadać), który przywiózł paczkę w książką "Łukasz ratuje misia, czyli jak udzielać pierwszej pomocy". Razem z Synkiem krzyknęliśmy z zachwytu:
- Ach!
- Jaka piękna- dodał Młody.
Łukasz ratuje misia, czyli jak udzielać pierwszej pomocy
Kilka danych technicznych:
Tytuł: Łukasz ratuje misia, czyli jak udzielać pierwszej pomocy
Autor: Izabela Michta
Ilustracje: Anna Gensler
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2019 
Wydawca: Dwukropek
Liczba stron: 32
Format: 23,5 x 27,5 cm
Wiek: 3+ lat
Cena z okładki: 29,90 zł

Pewnego dnia, kiedy mały Łukasz bardzo psocił w domu, Mama zabiera go na spacer, aby Tata mógł w ciszy popracować. Spacerując wchodzą do cukierni, gdzie ma miejsce niecodzienne zdarzenia- starszy pan upada na podłogę. Dzielna Mama udziela mu pierwszej pomocy. Łukasz jest z niej bardzo dumny i przyznaje, że też chciałby umieć pomagać innym. Zapada decyzja o nauce udzielania pierwszej pomocy. "Poszkodowanym" zostaje miś...
Trzeba pomagać, również obcym!
Dlaczego ta książka jest taka ważna? Uczy, ze warto udzielać pierwszej pomocy i trzeba się jej uczyć. Pokazuje, że można stać się bohaterem znając te techniki i zyskać w oczach ważnych dla nas osób, ale i obcych ludzi. Pozwala zrozumieć, że tylko wiedząc jak, możemy komuś pomóc i uratować tej osobie życie. Książka "Łukasz ratuje misia" mówi nam, że trzeba ćwiczyć, żeby nie zapomnieć jak stosować pomoc przedmedyczną.
Udzielanie pierwszej pomocy trzeba się uczyć i wciąż ćwiczyć!
"Łukasz ratuje misia, czyli jak udzielać pierwszej pomocy" to pięknie wydana książka. Format, za którym nie do końca przepadam- szerszy niż A4, ale ciut mniejszy, więc książka trafia na półkę z nietypowymi formatami właśnie. Twarda okładka gwarantuje długą żywotność. Przyjemnie przewraca się matowe kartki. W dotyku przypominają mi stare wydawnictwa. Zastanawiam się tylko czy nie przejdą różnymi zapachami, dlatego latem zamierzam włożyć do książki kilka gałązek lawendy.
Konsultacja merytoryczna najlepsza z możliwych
Co ważne, "Łukasz ratuje misia" posiada najlepszą z możliwych konsultację merytoryczną- Piotra Skury, Koordynatora Krajowego Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Warto wspomnieć o patronacie, który honorowo objęli m.in. Polski Czerwony Krzyż, Polskie Radio Dzieciom i TVP abc.

POLECAMY!!!

17 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa i pomocna książka, dziękuj której jako rodzice możemy dziecko uświadomić jak ważna jest reakcja i pomoc innym. Jest po prostu cudna

  OdpowiedzUsuń
 2. Super że powstała książka o pierwszej pomocy! Chętnie sprawie ją moim dzieciakom

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ważne aby dzieci umialy udzielać pierwszej pomocy

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna książka! Chyba już mam pomysł na prezent dla chrześniaka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie książki to prawdziwe perełki. Cudownie zilustrowane z bardzo wartościowym przekazem.

  OdpowiedzUsuń
 6. To powinna być pozycja obowiązkowa! Mamy i polecamy 💪

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobra akcja, ale to początek drogi. Niestety w szkole podstawowej temat pierwszej pomocy leży. Nigdy nie przypuszczałem, że po latach powiem dobrze o lekcji z PO.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuję za miłe słowa, jestem bardzo szczęśliwa że książka się spodobała =)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ważne jest uczyć dzieci pierwszej pomocy. Ja kilku krotnie byłam już na kursie, raz też organizowałam taki dla dzieci specjalnie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka bardzo potrzebna. Dzieci trzeba uczyć udzielania pierwszej pomocy, numerów alarmowych jak najwcześniej. Wtedy to będzie dla nich coś naturalnego.

  OdpowiedzUsuń
 11. Jak bardzo potrzebne są książeczki, które poruszają takie zagadnienia. Od małego powinniśmy kształtować właściwe postawy.

  OdpowiedzUsuń
 12. Śliczna książka.
  U nas cieszyłby się zainteresowaniem

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo ważna i wartościowa książka. Każdy powinien ją znać.

  OdpowiedzUsuń
 14. Jaka ważna książka. Wszyscy powinniśmy umieć udzielić pierwszej pomocy i faktycznie korzystać kiedy trzeba!

  OdpowiedzUsuń