poniedziałek, 12 lutego 2018

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

11 lutego byliśmy na obchodach Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112, które odbyły się w kieleckiej Galerii Echo. Przedsięwzięcie zorganizowała Pani Wojewoda Agata Wojtyszek wraz z pracownikami Centrum Powiadamiania Ratunkowego. 
Podkomisarz spotkał Panią Podinspektor- zachwyt obu stron!
W programie znalazło się wiele atrakcji, skierowanych szczególnie do Dzieci. Były to m.in. interaktywne spektakle teatralne poświęcone tematyce bezpieczeństwa Teatru „Moralitet” z Krakowa oraz liczne konkursy, gry i zabawy z nagrodami służące popularyzacji numerów alarmowych i promujące prawidłowe zasady ich używania. Na jednym ze stanowisk (KW PSP w Kielcach), Dzieci uczyły się jak w prawidłowy sposób zadzwonić na numer 112 i podać w sposób właściwy wszystkie istotne informacje. Za dobrze wykonany telefon Dzieci dostawały misie pluszowe.
 
Najlepszy policjant ever
Wszyscy mogli zobaczyć pokazy sprzętu ratowniczego i gaśniczego Państwowej Straży Pożarnej, prezentacje na tematy związane z bezpieczeństwem prowadzone przez policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach– w tym policyjne miasteczko ruchu drogowego, w którym Dzieci uczyły się prawidłowego zachowania na drodze, prezentacje sprzętu policyjnego i internetowej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Członkowie Świętokrzyskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowie Ratunkowego oraz operatorzy numerów alarmowych prowadzili pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Atrakcją były również pokazy ratownictwa wodnego z wykorzystaniem psa-ratownika, którego wszystkie Dzieci mogły pogłaskać.
 Prezentacja "autochodzików", oczywiście modelem Piotruś
 Policjant w policyjnym "autochodziku", czapka od Pani starszej sierżant
 Kierujemy ruchem
 Testy na kartę rowerową, na 11 skrzyżowań 1 błąd
 Spotkanie z Panią Wojewodą
Podkomisarz Piotr, Pani Podinspektor i Pani Wojewoda, czyli ważne narady

Atrakcji było wiele, a wiedza sprytnie "przemycana" przez zabawę, przynosi najwięcej korzyści! Dodatkowo impreza zorganizowana była bardzo dobrze i  każde Dziecko wychodziło z uśmiechem i przynajmniej jedną nagrodą! Dodatkowo uwielbiane przez Dzieci baloniki dostępne były w ilości wielkiej. Brawo! Tak to powinno wyglądać!
Po takiej ilości atrakcji trzeba się posilić

4 komentarze:

 1. Każde dziecko powinno przechodzić regularnie takie szkolenie. Nauka numerów alarmowych, pierwsza pomoc, czy zachowanie się w przypadku zaczepiania przez obce ososby.

  OdpowiedzUsuń
 2. A to akurat świetna inicjatywa... widać że mały przejęty :)

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas junior przyszedł z przedszkola z formułką na zapamiętanie numeru 112, gdzie pokazuje - mam 1 usta, 1 nos i 2 oczu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To bardzo pomocna akcja. Takich spotkań powinno być więcej. Wtedy świadomość dzieci znacznie wzrasta.

  OdpowiedzUsuń