sobota, 9 września 2017

Sercowe zmiany

Kiedy zostałam mamą nie spodziewałam się, co mnie czeka. Wiedziałam, że czeka mnie wiele wyrzeczeń, ustępstw oraz wysiłku. Nie wiedziałam o takiej ogromnej ilości szczęścia i wzruszeń. A więc droga przyszła Mamo, muszę Ci to napisać! Twoje serce już nigdy nie będzie takie samo. Twoje myśli już nigdy nie będą w taki swobodny sposób uciekać w błahych kierunkach. Twoja dusza od teraz będzie ulatywać nie nad złotymi łanami pszenicy, ale nad kolorową pościelą w maleńkim łóżeczku.

Do tej pory uśmiechałaś się widząc dodatek uznaniowy do pensji, bilety na premierę wyczekiwanego spektaklu czy też na widok nowiutkich, wysokich, seksownych, czarnych szpilek 😉 Teraz uśmiechniesz się, kiedy Twoje Dziecko uśmiechnie się przez sen lub kiedy spojrzy na Ciebie tymi wielkimi, słodkimi oczyskami. Uśmiechniesz się, kiedy w chwili "małej- wielkiej" rozpaczy, mimo pomocy oferowanej przez domowników, małe rączki wyciągną się prosząco w Twoim kierunku. Uśmiechniesz się sama do siebie, kiedy usłyszysz pierwsze: "MAMA", "KOCHAM CIĘ" czy "To było pyszne Mamo!". Wzruszy Cię widok umazanej musem buźki, pierwszego nieudolnie narysowanego serduszka (dodam, ze serca przypominać nie będzie!) czy widok Maluszka przytulającego ukochanego misia
Serce Matki zaczyna być innym rytmem, jednoczy się w swej pracy z maleńkim serduszkiem i nigdy więcej nie drgnie tak samo. Pamiętaj Mamo, że czasami warto posłuchać jak biją jednostajnym, spokojnym, dobrym rytmem. Czasami nie warto z kolei słuchać otoczenia, które próbuje ten rytm zaburzyć. Przecież chcesz dla swojego Dziecka jak najlepiej. Nie zrażaj się niepowodzeniami, każdy ma prawo popełniać błędy. Jesteś wspaniałą Mamą i nigdy w to nie wątp! Kochaj swoje Maleństwo i kochaj siebie!

12 komentarzy: