wtorek, 29 sierpnia 2017

Tylu startów co lądowań

Czego można życzyć lotnikom z okazji ich święta? Niechaj wszystko udaje się Wam w powietrzu i na ziemi. Niech maszyny nie zawodzą, a człowiek się nie myli. Niechaj wznoszenie się w obłoki daje Wam satysfakcję, za każdym razem bez wyjątku, i niech wywołuje uśmiech na Waszej twarzy. I już chyba standardowo: TYLE SAMO STARTÓW CO LĄDOWAŃ! Wszystkiego co dobre piękne i prawdziwe!

Szczypta historii. Od 1993 roku, 28 sierpnia obchodzimy Święto Lotnictwa Polskiego. To właśnie 28.08.1932 r. kpt. pil. Franciszek Żwirko i inż. pil. Stanisław Wigura, odnieśli spektakularne zwycięstwo w Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych Challenge.
Znalezione obrazy dla zapytania żwirko i wigura
Święto Lotnictwa Polskiego początkowo ustanowiono w rocznicę pierwszego lotu bojowego polskiego samolotu wojskowego 5 listopada. W 1932 roku marszałek Józef Piłsudski, dniem lotnictwa ogłosił 11 listopada. W kolejnych latach data ta była zmieniana jeszcze dwukrotnie. Teraz życzenia lotnikom składamy z końcem sierpnia.
Zdjęcie użytkownika Międzynarodowe Pokazy Lotnicze AIR SHOW.
Ostatni weekend upłynął pod znakiem Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AirSHOW w Radomiu. Spotkałam się z Przyjaciółmi, poznałam wielu wspaniałych ludzi, a przede wszystkim podziwiałam, podziwiałam, podziwiałam. Śmiechu było również mnóstwo. Niedzielę spędziłam w przemiłym towarzystwie Wojtka, prowadzącego blog bielecki.es- u Niego zobaczycie wspaniałe zdjęcia, w dużo lepszej jakości niż moje! Był deszcz i było słońce. Były wspaniałe maszyny i przystojni piloci. Był AirSHOW, a teraz są zdjęcia, wspomnienia i numery telefonów, do nowych znajomych. Są też plany na kolejne pokazy. W telegraficznym skrócie- była moc, chcemy więcej! A teraz zapraszam Was na kilka zdjęć. Miłego oglądania.
12 komentarzy:

 1. Piękna relacja fotograficzna. Niestety ja nie miałam przyjemności być na takiej imprezie, samo patrzenie na Twoje zdjęcia to sama przyjemność. Być może kiedyś mi się uda być na takiej uroczystości :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z serca Ci polecam. Może z Dziećmi niekoniecznie, a przynajmniej w słuchawkach, bo hałas jest cudownie wielki ;) Zapraszam, spotkajmy się na kolejnych!

   Usuń
 2. Super i ekstra zdjęcia. My mieliśmy być ale wyszły inne plany. A mamy do Radomia niedaleko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana zatem widzimy się na kolejnych, a zapowiadają się nieziemsko!

   Usuń
 3. Ale super! Bardzo chciałabym być tam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A więc widzimy się na następnych Międzynarodowych Pokazach Lotniczych AirShow w Radomiu!

   Usuń
 4. Chciałabym sie takim przelecieć ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. piękne zdjecia ... Ty wiesz jak bardzo chciałam i jak bardzo nie mogłam tam byc :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem Kate! Za rok zapowiada się nieziemskie widowisko! WIDZIMY SIĘ!!!

   Usuń